Egymásra licitál Kína és Trump a kereskedelmi háborúban
Washingtonnak nem tetszik, hogy Peking válaszlépéseket fontolgat.
Washingtonnak nem tetszik, hogy Peking válaszlépéseket fontolgat.
Kína első embere szerint egy kereskedelmi háborúban nincs győztes. Hszi Csin-ping elnök erről Dél-Afrikában, Johannesburgban beszélt a BRICS fórumán. (Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika nevéből készült ez a furcsa betűszó, az öt, dinamikusan fejlődő állam vezetői tavaly Hsziamenben, Kínában tartottak csúcstalálkozót).
Új szakasz kezdődik Washington és az Európai Unió kapcsolatában az amerikai elnök szerint, miután az Európai Bizottság elnökével, Jean-Claude Junckerrel találkozott.
A világ legnagyobb filmes piacán (évente 8,2 milliárd dollár) késhegyre menő harc folyik, és Hollywoodban abban bíztak, hogy 2018 az áttörés éve lesz.
Az Európai Uniót és Kínát egyaránt az USA ellenfelének nevezte Trump a kereskedelmi háborúban, éppen akkor, amikor az európai vezetők Pekingben tárgyalnak a szokásos éves csúcstalálkozón. Jean-Claude Juncker és Donald Tusk Li Ko-csiang miniszterelnökkel cserélt eszmét.
Nem mi lőttünk először, de megvédjük az érdekeinket- hangsúlyozta a kereskedelmi minisztérium Pekingben. A China Daily szerint válaszul arra, hogy Donald Trump 25%-os büntető tarifái érvénybe léptek Kínával szemben, Pekingben ugyanilyen csomaggal „kedveskednek” Amerikának.
Trump hivatalba lépése előtt 41 millió amerikai élt a szegénységi küszöb alatt, tehát a teljes lakosság 12,7 százaléka, és közülük 18 és fél millióan mélyszegénységben. Azóta tovább nyílt az olló szegények és gazdagok között.
Nem csitul a kereskedelmi háború.
Az EU és az oroszok sem hagyják szó nélkül az amerikai intézkedéseket.
Nem lesz jó vége a kereskedelmi háborúnak – figyelmeztették az amerikai elnököt, de ő hajthatatlan.
A kanadai alumíniumra és acélra csütörtökön kivetett amerikai vámokra válaszul Kanada péntektől megemelte számos amerikai termék importvámját.
"A gazdasági nacionalizmus háborúhoz vezet. Az amerikai elnök döntése törvénytelen" – hangsúlyozta Emmanuel Macron, aki nemrég Washingtonban még Trump barátjának nevezte magát.
Hiábavaló volt a fenyegetés és az alkudozás.
A botrányos szétválás következtében összeomolhat a Hosszú-Tusup cégbirodalom - írja a Bors.
A pekingi Új Kína hírügynökség elégedetten kommentálta a közös közleményt, melyet Liu Ho miniszterelnök-helyettes csaknem egyhetes washingtoni tárgyalásai után adtak ki. A kínaiak elégedettsége érthető: túlságosan sok konkrétum nincs a közös nyilatkozatban.
Kína és az Egyesült Államok megállapodott, hogy lemond a kereskedelmi háborúról, és nem emel további vámokat - jelentette be vasárnap Pekingben Liu Ho kínai miniszterelnök-helyettes.
Donald Trump ilyenkor a szabadkereskedelem híve.
Trump elnök legfontosabb gazdasági embereit Pekingbe küldi, hogy rávegyék a kínaiakat: exportáljanak kevesebbet Amerikába és ne kényszerítsék az amerikai cégeket arra, hogy átadják technológiájukat, ha Kínában akarnak működni.
„Ha valaki csak a saját közösségét képviseli és a másokét semmibe veszi, akkor a falnak megy.” A kínai elnök, Hszi Csin-ping figyelmeztetése az ázsiai Davos konferencián hangzott el, melyet Hajnan szigetén tartanak – Kína szubtrópusi részén.
A két német autógyártó óriás az Egyesült Államokban működő gyárai miatt kerülhet bajba.